Assassin Brno

Přihlášení

zapomenuté heslo

Kalendář

 • Registrace
  od 7. listopadu 2021
 • Hra
  15. listopadu - 3. prosince 2021
  (v případě zájmu déle)
 • Mezihra
  25. listopadu 2021

Aktuality

Ročník: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012


7. schůze Donů

4. prosince 2018

Závěrečná schůze Donů se už nesla v poklidném duchu a poherní náladě. Vedení si s Dony na závěr ročníku ještě připilo kvalitní lihovinou.
Za poslední týden hry byly uděleny Skilly

 • Klapzubova 11 - Corvonero
 • Tuhý kořínek - Pescedioro, Schizofrenia
 • Zlatý Alberto - Cruore
 • Assassin gentleman - Antica
zrušen byl Skill Škola hrou udělený Famiglii Antica (zneplatněná vražda)

Don Antica nahradil jeho Famiglií omylem zavražděného číšníka minulý týden.

Sadu kódů Spisovatelé (a večer s členem Vedení) získala Famiglie Schizofrenia
sadu Zastávky a odměnu 2000A$ získala (zejména díky bonusovým kódům) Famiglie Antica.

Valná hromada s vyhlášením výsledků letošního ročníku začne ve čtvrtek 6. prosince ve 21:00 v podniku Trojka. Všichni jste srdečně zváni, ačkoliv není vyhlášena imunita.
Bude zde možnost zakoupení herního trička (možno v něm plnit Skill Klasik) za 200 Kč.

6. schůze Donů

27. listopadu 2018

Předposlední Schůze se konala v náladě očekávání posledního týdne hry. Místo Donny Schizofrenia a Dona Margherita (zřejmě ještě dospávajícího událost své rodiny) přišli Consiglieri, Don Pescedioro nedorazil vůbec.

V 6. herním týdnu byly uděleny tyto Skilly:

 • Růžový šál - Corvonero
 • Škola hrou - Corvonero, Antica
 • Tuhý kořínek - Margherita, Schizofrenia
 • Záhrobní pomsta (poprvé v historii) - Cruore

Děkujeme Famiglii Margherita za vynikající společenskou událost, za kterou získala tučnou finanční odměnu. Rodiny, které se zúčastnily, obdržely též drobný obnos.

Členové Famiglie Antica povinně zhlédnou scénku Těžký týden referenta Kubrta, jelikož ji očividně neviděli. Jinak by se nemohlo stát, že omylem odpravili naši prověřenou servírku.

Cosiglieri Donny Schizofrenia trochu kostrbatě přednesl její referát na knihu Vražda jako společenská událost. Madrina Flore měla několik doplňujících dotazů.

Famiglie Antica a Cruore získaly rovným dílem odměnu za získání seznamu zrádců, kteří píší o vysoce postavených členech GS do novin nepěkné články. Díky tomu je možné tyto nepohodlné osoby odstranit. Donové si je rozlosovali:

 • Corvonero - Abacus
 • Schizofrenia - Popelka
 • Antica - Romeo
 • Stidda - Desaterák
 • Cruore - Hvězdonoš
 • Margherita - Karate Kid
 • Grattagatto - Vinnetou
 • Pescedioro - Serpente
Během zítřejšího dne získají Donové o těchto figurkách další informace.

Za většinu kódů KOLONIE získala Famiglie Antica rodinný podnik Čajovna za zrcadlem.
Za většinu meziměstských kódů EXTERITORIALE má až do konce hry Famiglie Cruore imunitu ve všech mimobrněnských dopraních prostředcích veřejné dopravy.
V tomto týdnu budou vystaveny kódy SPISOVATELÉ na ulicích a náměstích pojmenovaných po těchto slavných, odměnou je večer (či jiná část dne) strávený až se dvěma členy (případně více) Vedení dle vlastního výběru na aktivitě dle přání člověka (nebo více lidí) z výherní Famiglie.
Druhou sadou jsou ZASTÁVKY, které budou řešením šifer. Za každý získaný kód je odměna 500 A$, za převahu v kódech pak 2000 A$.

Po Schůzi se uskutečnil další pokerový turnaj se vstupným 500 A$. Přikládáme konečné pořadí a odměny:

 1. Madrina Flore (3000 A$)
 2. Don Corvonero (1100 A$)
 3. Don Cruore (1100 A$)
 4. Don Antica
 5. Consiglieri Schizofrenia
 6. Padrino Sornione
 7. Madrina Gira

Valná hromada Společnosti se uskuteční ve čtvrtek 6. prosince od 21:00 v kavárně Trojka. Vstup je možný od 20:30 (dobrovolní pomocníci s přípravami ještě lehce dříve). Jsou zváni všichni současní i minulí zaměstnanci naší Společnosti. Je vyžadován společenský oděv.

Poker o život

26. listopadu 2018

Ve večerních hodinách proběhl v komorní, ale přesto milé společnosti poker o život. O druhou šanci se přišlo ucházet celkem pět nebožtíků, morální podporu jednomu z nich poskytl dokonce i jeho Don.
Napínavá hra, jež se odehrávala pod vedením Padrina Avvincente a Madriny Tenebre a trvala přibližně dvě a půl hodiny, nakonec skončila ve prospěch hráče z rodiny Antica. Jeho zmrtvýchvstání je plánováno na středu 28. listopadu, přesně ve 12.00.

Na dalších místech se umístili zástupci Famiglií Pescedioro, Cruore, Schizofrenia a Margherita.

Co píší noviny…

Vydáno: 16. listopadu 2018 | zdroj: Gazzetta di Brno
TÝRÁNÍ ZVÍŘAT V PLNÉM ROZSAHU

Ačkoli tvrdí, že mambu zelenou zatím na repertoáru nemají, je docela možné, že už ji tam dávno měli, jen o tom zkrátka nemluvili.
Rodina Grattagatto se totiž údajně specializuje na dovoz a prodej exotických mazlíčků. Jejich prodej chovatelům ale podle našeho zdroje, který si nechává říkat KarateKid, netvoří ani 30 % jejich obchodu. Těch zbylých 70 % údajně končí na talířích nebo přeměněné v oblečení. Po dovozu jsou zvířata údajně nelidsky uvrhnuta do soukromých farem této rodiny a uměle množena. Tyto množírny nesplňují ani základní požadované humánní podmínky pro přechovávání zvěře. Můžeme tedy říci, že se jedná o jasný případ týrání.
Rodina Grattagatto tak jistě má široké veřejnosti co vysvětlovat, ať už je to dovezená zvěř, nebo zabíjení ohrožených druhů. Naposledy se dle našich informací mělo jednat o rohy nosorožce, za což Donovi výše zmíněné rodiny hrozí až 15 let vězení.


Vydáno: 15. listopadu 2018 | zdroj: Pettegolezzo
DVOJITÝ NELSON MADRINY GIRY

Brněnská mlátička Gira znovu udeřila!
O pořádný skandál se tentokrát postaral jeden z nejnovějších přírůstků Vedení. Madrina se může přetvařovat, před naší redakcí, ale své výbuchy hněvu neutají. Začátkem týdne totiž v pozdních nočních hodinách brutálně napadla jednoho ze svých podřízených, který díky Madrininu něžnému zacházení skočil na jednotce intenzivní péče.
Svědek celého incidentu, kterého budeme z bezpečnostních důvodů (nechceme přece, aby se mu někdo pomstil, že!) označovat Hvězdonoš, se nechal slyšet, že takové praktiky jsou u Madriny Gira na denním pořádku. Jemu samotnému již jmenovaná několikrát přerazila nos.
Rozhovor s hospitalizovaným panem S. se nám bohužel zajistit nepodařilo – nachází se totiž stále v umělém spánku, a v tom se, jak je známo, s okolím komunikuje obtížně. Přejeme tak touto cestou panu S. brzké uzdravení!
S využitím pěstí tedy povedená Madrina Gira problém nemá. Patrně se k ní ještě nedonesla informace o tom, že Vedení si ruce nešpiní. Kde se v Madrině tyto zcela neženské manýry berou, zůstává otázkou.
Tak už chápeme, proč jí její poslední manžel dal košem ještě v průběhu svatební noci! Nebo za to snad mohla Madrinina posedlost banány? Koneckonců, dokazuje to i výstřelek z oslavy narozenin, kdy Madrinu Giru slovně napadl její pravděpodobně bývalý milenec, který se nedostal do její přízně. Náš zdroj Desaterák, který byl očitým svědkem, tvrdí, že Madrina Gira se při této eskapádě několikrát málem neudržela, načež tohoto muže agresivně později napadla před zraky všech ostatních zaměstnanců a pak pokračovala venku.
Je Geologica Siciliana skutečně tak bezpečné a nevinné pracoviště, jak se o něm povídá? Nebo je to jen hnízdo hazardu, vražd a drog? Je snad tato Madrina mostem k pochopení toho, co se nám skutečně děje pod rukama?

Imunita

21. listopadu 2018

Na počest spanilé jízdy Assassinů bude až do konce hry imunita ve voze 1626 DPMB (toho večera spřaženém s vozem 1093, ve kterém samozřejmě imunita neplatí).

5. schůze Donů

20. listopadu 2018

Byly uděleny tyto Skilly:

 • Růžový šál - Corvonero
 • Klasik - Corvonero
 • Tuhý kořínek - Antica, Stidda
 • Fantastická 4 - Schizofrenia

Kódy
BARVY vynesly Famiglii Antica odměnu v podobě seznamu hráčů jedné konkurenční Famiglie a jednu bankovku od každé nominální hodnoty.
Famiglie Antica díky kódům TUNELY získala návod, jak se prokopat do náhodné banky, ve které nalezla odměnu v hodnotě 0-5000A$.
V příštím týdnu budou emitovány sady KOLONIE a EXTERITORIALE.
Kolonie se týkají brněnských dělnických kolonií, Exteritoriale bude možno získat i jiným člověkem než členem Famiglie, stále ale platí pravidlo o zákazu motorových vozidel.

Zítra se koná společenská událost Famiglie Margherita, imunita v podniku bude od 19 do 2 hodin.


26. listopadu se uskuteční poker o život. Donové mohou nahlásit jednoho mrtvého na Famiglii.

Co píší noviny…

Vydáno: 11. listopadu 2018 | zdroj: Gazzetta di Brno

NEMÁTE DOMA MEDVÍDKA Z BOGOTY?
Jak praví jedna známá píseň, za třicet stříbrných z medvídka padá sníh. Tihle psi ho ale nesjíždějí na saních jen o Vánocích, ale celý rok. Dle našich informací má totiž rodina Antica prsty namočené v zatím možná největším kšeftu z drogami, který se kdy na území našeho státu odehrál.
Zní to docela nevinně. Obchodování se starožitnostmi a vzácnými uměleckými díly. To přeci nemůže být nijak závadné. Přesto ale údajně bylo nalezeno v malé sošce Věstonické Venuše rozkošná zásilka kokainu a krystalky MDMA. Poště se totiž povedlo balík hodit na zem natolik nešťastně, že se soška rozbila, a odkryla lásku, co v bříšku měla.
Vypadá to, že Geologica Siciliana si letos neuměla vybrat zaměstnance natolik schopné, aby se alespoň tvářili, že jejich činnost není v rozporu se zákony. Konkrétně Don Antica se může bát pár let v chládku za brzký důkaz o pašeráctví.


Vydáno: 13. listopadu 2018 | zdroj: Fulmine
SMUTNÝ OSUD PADRINA AVVINCENTE, CHLAPCE Z NEVYVEDENÉ RODINY

Naši čtenáři milují tragické příběhy! Na rozdíl od Vedení Společnosti, které se často odkazuje na svůj bohatý rodokmen, dlouholetou mafiánskou historii a četné podniky v područí svých rodin. Je proto s podivem, jak mezi sebe mohlo přijmout figurku, která si dnes říká Padrino Avvincente.

Matka závislá na alkoholu, otec majitel bezvýznamné samoobsluhy. Větší díru do světa udělala snad už i sestra současného Padrina – ta je sice pověstná lehčími mravy, na rozdíl od svého otce má však klientelu poměrně stálou. Padrino Avvincente o rodině z pochopitelných důvodů na veřejnosti moc nemluví, své nevhodné návyky však zapřít nedokáže! Zaměstnanec Společnosti, používající krytí Romeo, se dokonce nechal slyšet, že Padrina přistihl, jak se šťourá kartáčkem v nose.

V porovnání se zbytkem Vedení, které se svou nekompetentnost snaží alespoň trochu zamést pod koberec, Padrino Avvincente zcela zaostává.

Ale pokud si zakoupí kvalitnější boty a místo nejlevnějšího čaje si na příští schůzce Donů připije pořádným koňakem, možná se časem vypracuje. Za rok, za dva. Aby si však zaplatil pořádný rodokmen, na to bude muset přece jen nějakou dobu šetřit...

Mezihra

14. listopadu 2018

V rámci třídenních oslav trojích narozenin našich tří Madrin hráči sháněli dary a plnili další úkoly ve středečním večeru. Při příchodu na samotnou párty je ale čekalo nemilé překvapení, a sice otrávení všech tří oslavenkyň. Padrinové ale zjistili složení protijedů, a tak mohli hráči Madriny zachránit.

Děkujeme za příjemný večer strávený (nejen) při slavení trojích narozenin.
Konečné pořadí Famiglií a jejich odměny:

 1. Corvonero 10000A$
 2. Antica 7000A$
 3. Stidda 5000A$
 4. Pescedioro 3000A$
 5. Grattagatto 2000A$
 6. Schizofrenia 1500A$
 7. Cruore 800A$
 8. Margherita 500A$

4. schůze Donů

13. listopadu 2018

Získané Skilly:

 • Růžový šál - Corvonero
 • La Vendetta - Corvonero
 • Antihattrick - Margherita
 • Fantastická čtyřka - Schizofrenia
 • Happy Hours - Schizofrenia, Antica
 • Tuhý kořínek - Cruore, Schizofrenia

Za stržení většiny kódů v kategorii nemocnic získává kartu Léčení Famiglie Pescedioro (bude se ale ještě řešit námitka ohledně platnosti všech kódů).
V tomto týdnu bude možné získat za oblast Barvy seznam členů jedné Famiglie (+ odměnu) a za Tunely vylosovat větší finanční odměnu.

Ve středu se koná terénní část třídenní mezihry. Imunita pro všechny hráče platí od 17:00 do 5:00, sraz Donů je v 18:00 před vchodem do kostela sv. Jakuba.

Madrina Francesca Tenebre

14. listopadu 2018

Informace, které se podařilo doposud získat, týkající se Madriny Tenebre.


Madrina Tenebre pochází z nám všem známé země - Itálie, konkrétně z Verony. Přestože její otec pracoval jako papírník, Verona ji zasáhla do srdce a vyrostla z ní umělkyně tělem i duší. Vždy, když po ránu dosnídá svoji pravidelnou misku lupínků, vydává se do různých kulturních institucí. V galeriích ji znají tak dobře, že o ní mluví ve familiérních výrazech jako "ach, vznešená madam" či "ó, naše paní". Naposledy se kochala v pražské galerii Sedmý pád na vernisáži, kde k doplnění uměleckého zážitku hrála kapela Dálava. Madrina jako učený umělec naznala, že hudba krásně dokreslila celý zážitek. Toho dne na ni mával správce galerie. Oslovil ji: "Ach, vznešená madam, dnes dovezli nový obraz, na němž je zobrazen erb rodu Tenebiria, nejsou to náhodou vaši příbuzní?" Madrina Tenebre toho večera nemohla usnout a přemýšlela nad tím i ráno nad svou každodenní miskou lupínků. Na erb se chodila dívat denně a pátrala po jeho historii. Dokonce zašla i na celní správu, kde zjišťovala podrobnosti od celníků, kterým v žertu začala říkat cílovníci, protože ji nasměřovali k cíli, který hledala. Stopa vedla do jednoho malého království nedaleko Itálie. To se pyšnilo oním erbem, tedy zdroj byl jasný. Zbývalo pátrání v archivech, což za zvuku Dálavy ubíhalo jako voda. Ibis uprostřed modrého emblému se hledá poměrně snadno. Tak Madrina Tenebre jednoho rána nad miskou lupínků s kronikou v ruce zjistila, že není modré krve. Když to vyprávěla v galerii, místní pracovník se usmál a řekl: "Ó, naše paní, pro nás budete vždycky vznešená!" Tento krásný příběh by vám měl jasně říci, co by si od rodin k narozeninám přála Madrina Tenebre.

Znovu bychom rádi připomněli, že v textu můžete objevit tajemství toho, co si naše Madriny přejí k narozeninám. Na oplátku se můžete těšit nejen na drobnou odměnu, ale také budete mít čas si dát záležet na tom, aby se dárky zapsaly do historie společnosti Geologica Siciliana a vrhly na Vaše famiglie ještě lepší světlo, než doposud.

Madrina Valerie Gira

13. listopadu 2018

Informace, které se podařilo doposud získat, týkající se Madriny Giry.


Madrina Gira sice může působit nekompromisně a přísně, nicméně i ona v sobě má skrytou uměleckou duši. Tak, jako Madrina Flore miluje literaturu, Madrina Gira miluje divadlo. Ve sbírce lístků na hry, které již navštívila, jsme si půjčili výčet za poslední rok. A že je pořádný. Začátkem roku navštívila představení Tozca od G. Pucciniho a představení Figarova svadba od W. A. Mozarta. Její rok tedy začal velmi operně. Hned poté viděla hru Jindřich IX. od W. Shakespeara, která u ní sklidila skutečný úspěch. Dle jejích slov to bylo nezapomenutelné představení. Později navštívila hry jako Don Quijóte od M. de Cervantese Saavedry nebo Hadrián z Rímsů od V. K. Klicpery, ale ty už ji tolik nezaujaly. V létě, přestože nebyla divadelní sezóna, se jí povedlo navštívit představení Lazebník Cevillský od G. Rossiniho, které ji taktéž moc neoslovilo a balet Koppélia od L. Delibese, který jí naopak dle jejích slov vehnal slzy do očí. I přes spoustu práce, kterou jí na bedra naložila situace v Geologice Sicilianě si nenechala ujít Sen noci Svatojánske od W. Shakespeara. V rámci jedné pracovní cesty do USA se jí dokonce poštěstilo zajít si na Broadway a zhlédnout pověstný muzikál The Book of Mormom od autorů T. Parkera, R. Lopeze a M. Stonea. Dodnes si prý po večerech doma pěje “Hello! My name is Elder Young…” Koncem října stihla navštívit klasiku - Věc Macropulos od K. Čapka - a minulý týden si zašla do divadla na Tramvaj do stanice Tolha od T. Williamse. Možná vás překvapí, když ujistíme, že není třeba Madrině k úterním narozeninám dávat lístek do divadla. Ale věříme, že v textu najdete odpověď na otázku, co by se Madrině k narozeninám líbilo od vaší rodiny.


Madrina Violetta Flore

12. listopadu 2018

Informace, které se podařilo doposud získat, týkající se Madriny Flore.


První narozeninovou oslavenkyní je už toto pondělí Madrina Flore. Madrina si v neděli udělala volno a vydala se doplnit svou knihovnu o nová díla. Nás zajímalo, co se jí bude líbit, tak jsme ji sledovali. Nejdříve její kroky vedly do knihkupectví Šestá kniha, kde si koupila v 10:00 sbírku "Opilý Koráb" od A. Rimbauda a následně v 10:08 dílo "Nepřibližuj se ke mně" od A. Meriniho. Přesunula se do knihkupectví Libellus, kde si v rychlém sledu pořídila v 10:54 knihu J. Smreka - "Iba oči" a v 11:00 "Romance pro křídlovku" od F. Hrubína. Její další zastávkou byl antikvariát Vesmír, kde si vybrala v 11:24 "Listy trávy" od W. Whitmana. 24 minut se následně rozhlížela po knihách, než ji konečně přesvědčil "Evžen Oněgin" od A. S. Puškina a už dvanáct minut poté měla ve vlastnictví i opus "Illiada" od Homéra. Čekal ji lehký oběd v bistru Jitřenka ve 12:37. Když hodiny ukazovaly 12:53, byla již znovu na lovu a o sedm minut později slavila úspěch, koupila dílo "Giacomo Joyce" od J. Joyce. Rychle se přesunula do knihkupectví Libellum, kde si ve 13:27 koupila knížku "Syndrom mizející plíce" od M. Holuba. Zdržela se tu ještě 25 minut a vybrala si "Blues pro bláznivou holku" od V. Hraběte. Vzápětí, jen po osmi minutách, si přibrala také dílo "Išlo dievča po vodu" od M. Ďuríčkové. Pomalou chůzi vyšla směrem ke knihkupectví Tergum, kde ji zaujala ve 14:25 "Americká noc" od J. Morrisona. V tom momentě si už myslela, že má dost, ale rozhodla se ještě prozkoumat prodejnu Odyssea, kde jí v 15:00 padlo do oka dílo "Noc s Věstonickou venuší" od J. Skácela. Po rozhovoru s prodavačem na jeho doporučení v 15:36 koupila ještě "Noční tance" od S. Plathové a následně přesně v 16:00 "Alkoholy" od G. Apollinaira. Když zjistíte z textu, co by si Madrina přála od jednotlivých rodin k narozeninám, budete mít více času na to si dárek připravit a možná za to získáte i nějakou odměnu.


3. schůze Donů

6. listopadu 2018

Byly uděleny tyto Skilly:

 • Růžový šál - Corvonero
 • Hattrick - Corvonero
 • Antihattrick - Pescedioro
 • Zlatý Alberto - Corvonero, Stidda, Cruore
 • Škola hrou - Schizofrenia
 • Fantastická čtyřka - Corvonero
 • Assassin Gentleman - Stidda
 • Tuhý kořínek - Cruore


Famiglie Corvonero a Pescedioro po směnách mezi Dony nasbírali stejný počet kódů, proto se v průběhu večera objevil na královopolském hřbitově jeden rozstřelový, který nakonec těsně získala hráčka Famiglie Pescedioro.
V dalším týdnu se bude hrát o sadu Nemocnice, za kterou je odměnou karta "Guarire - Léčení", pomocí které získá její držitel jedno okamžité uzdravení proti vraždě.
Sada Barvy bude pak vyhlášena v dalším týdnu spolu s výběrem z dvou nových sad - Tunely (dopravní) a Kolonie (dělnické).


Na základě každoročního průběhu hry nastává období, kdy je potřeba zdůraznit některá herní pravidla a upozornit na jejich správné dodržování:

 • vraždy se musí řešit v pořadí, v jakém se staly
 • kartáček v ústech je pro velmi nebezpečné nebo bezvýchodné situace, nikoli pro zabezpečení imunity po vraždě (ta nebyla zrušena bezdůvodně)
 • i oběť si zaslouží úctu
 • v nebezpečných situacích není potřeba ještě riskovat pokusy o vraždu (oběť třeba jde po úzké lávce nad řekou plnou aligátorů, není vhodné ji vylekat)
 • nebudeme tolerovat hromadné naháněcí útočné akce, na kterých jsou Assassini hlučně výrazní (pokud jsou v herním stresu tak zapálení, že po sobě chaoticky pokřikují, znamená to, že jsou nebezpeční i pro svoje okolí)
Jsme rádi, že si spousta hráčů hru užívá a že k ní aktivně přistupuje, a věříme, že váš případný vrah bude správný gentleman.


V příštím týdnu se odehraje velkolepá oslava trojích narozenin našich Madrin. V pondělí a úterý budou připraveny drobnější úkoly spíše on-line charakteru řešení, ve středu se koná samotná párty v rámci mezihry. Imunita pro všechny hráče bude od 17:00 do 5:00, sraz s Dony v centru Brna s předáním úkolů na večer v 18:00 (hráči budou čekat ideálně opodál).


Zaměstnance týdne a chvilkového číšníka nejrychleji opět zlikvidovala Famiglie Antica, a to tentokrát velice příkladným způsobem.


Na závěr schůze se konal pokerový turnaj s vkladem 200A$ od každého Dona a celkem 1600A$ za tři členy Vedení. Z Donů se nezúčastnil pouze Don Pescedioro. Během hry došlo ke spoustě zvratů /nejen pokerových) a prakticky vždy, když někomu zbývaly žetony na jeden velký blind, vyhrál. I proto byla hra znovu tak dlouhá. Padrino Sornione tentokrát zřejmě prozradil fintu, pomocí které podpořil Padrina Regare ve hře (i přes jeho odmítání), když byl před vypadením.

Konečné pořadí:

 1. Don Margherita +1500A$
 2. Padrino Regare (+900A$)
 3. Don Antica +600A$
 4. Padrino Sornione
 5. Don Corvonero
 6. Donna Stidda
 7. Don Cruore
 8. Don Grattagatto
 9. Donna Schizofrenia
 10. Padrino Avvincente

Co píší noviny…

Vydáno: 31. října 2018 | zdroj: Pettegolezzo

PADRINO REGARE V PODRUČÍ HAZARDU

Každý správný muž přece miluje risk a adrenalin! Škoda jen, že Padrino Regare si riskování vykládá poněkud po svém. Mládí, které většina ostatních chlapců trávila divokými honičkami v ulicích s kartáčkem v ruce, bylo v případě Padrina poměrně nudné, a tak není divu, že si tuto skutečnost nyní kompenzuje. Padrino, který kdysi začínal v pajzlech čtvrté cenové hrou Skořápky, v průběhu let přesedlal na kostky, poker a automaty. To vše v podnicích ne zrovna valné kvality – protože buďme upřímní, když pokaždé prohrajete i vlastní boty, je už vlastně jedno, jestli sedíte ve vypolstrovaném křesílku se sličnou blondýnkou po pravici, anebo do sebe kopete třetí zelenou, zatímco vám bezzubý Franta Desátek podává ušmudlanou kartu.
Jedním si buďte jistí – pokud Padrino prohraje, chová se jako zvíře, pokud vyhraje, je to ještě horší. Tyto důvěryhodné informace nám poskytl jeden z jeho nejbližších přátel, který Padrina do nonstopů často chtě nechtě doprovází.
Co tomu však říká rodina tohoto nepříliš úspěšného gamblera? Chudáci nešťastníci s námi ani nechtěli mluvit! Redakce se však domnívá, že matce Padrina Regare žalem brzy pukne srdce.


Vydáno: 1. listopadu 2018 | zdroj: Gazzetta di Brno

JE TO JEŠTĚ UMĚNÍ? CO POD ROUŠKOU PLÁTNA SKRÝVÁ RODINA CORVONERO?

Někdo tomu říká vytříbený vkus abstraktního umělce, někdo tomu říká podezřelé chování. I tak by se dalo shrnout chování rodiny Corvonero, která se zabývá sběrem a naceňováním umění. Ovšem, vnímáme umění všichni stejně? Nebo jsme v rozporu platónsko-aristotelovském pojetí umění? Konkrétně, může být uměním něco, co již dávno není legální?
Rodina Corvonero již dříve měla jistě problémy s policií, konkrétně při pašování neproclených kartáčků. A teď začali podle všeho pašovat umění, které žije. A to doslova. Může být nelegální obchod s "bílým masem" v dnešní době ještě možný? Nebo záhadná zmizení lidí pohybující se kolem této rodiny jsou skutečně jen shodou náhod? Na tuto otázku se snažíme dopátrat odpověď, ale zdá se, že prozatím všechny stopy vedou nápadně blízko, nikdy se ale nedotknou samotné rodiny. Očitý svědek byl přítomen situaci, kdy se rodina pohybovala v jedné nejmenované francouzské galerii a po jejich odchodu zmizel jeden z restaurovaných obrazů i s člověkem, který ho toho dne restauroval. A od té chvíle ho nikdo znovu nespatřil. Poslední, s kým ho viděli mluvit, byl člen rodiny Corvonero.
Náhoda? Či jasný a zřetelný důkaz únosu? Nemáme náhodou jen optimistické klapky na očích, když okázale ignorujeme všechny tyto zřejmé náznaky? Jsou ulice Brna ještě pořád bezpečné?


Vydáno: 5. listopadu 2018 | zdroj: Fulmine

NEKALOSTI V KATAKOMBÁCH VILY TENEBRE

Náš plátek si posvítil také na eskapády Madriny Tenebre, jejíž kostlivci se vysypali ze skříně po posledním z jejích notoricky proslulých večírků. Tyto soukromé dýchánky, které se často protáhnou až do brzkých ranních hodin a nezřídka končí výjezdem městské policie, se odehrávají v jejím soukromém sídle, Ville Tenebre. Šeptanda říká, že tato budova, připomínající spíše středověkou pevnost, se může honosit několika podzemními patry a vlastní mučírnou.
Pokud jste na žádný z večírků nikdy nezavítali, není vlastně o co stát. Blízký zdroj z kruhu Madrininých přátel, který se k rozhovoru dostavil s podivně zúženými zorničkami, se nechal slyšet, že Madrina sice káže vodu, ale pije víno. Většinou rovnou z lahve. Na akci ve Ville Tenebre pak nesmí chybět tanec – ať už na stole či u tyče – a nějaké ty... pochutiny.
Poslední večírek tak pro vášnivou milovnici alkoholu skončil tučnou pokutou za rušení nočního klidu, jednou nezvěstnou osobou a kruhy pod očima tak silnými, že je Madrina nedokázala zakrýt ani černými brýlemi. Z účasti na svatbě sestřenice Nerony se musela omluvit s tím, že chytila virózu. Zdá se, že zásady Madriny Tenebre nejsou tak pevné, jak se nám snaží namluvit. Inu, pod lampou je největší tma.

Dušičková foukaná

1. listopadu 2018

Při příležitosti dušičkové slavnosti si vybojovali zpět svůj život tři hráči. Tito budou oživeni v pátek 2. 11. ve 12:00. Oživeným gratulujeme a přejeme delší druhý život!

2. schůze Donů

30. října 2018

Na druhou schůzi se místo dvou Donů (Corvonero a Stidda) dostavili jejich Consiglieri.
Donové upozornili na dodržování pravidel hráči ostatních Famiglií, zejména povinnosti pravdivě odpovědět na otázku o účasti ve hře a stavu, otáčení po zářezu a nutnosti odevzdat kartičku po sporné situaci.

Skilly:

 • Růžový šál - Schizofrenia
 • Antihattrick - Grattagatto, Antica
 • Zlatý Alberto - Corvonero
 • Darwin - Schizofrenia
Consiglieri Corvonero se zároveň pokusil o zisk skillu Chameleon, leč s pouhými třemi hlasy neúspěšně.

Za likvidaci číšníka minulé schůzky si odměnu vyzvedla Famiglie Antica.

Padrino Sornione a někteří Donové vyjádřili svoje rozhořčení nad zveřejněnými nepravdivými články v bulvárních plátcích.

Byla vyhlášena možnost dražby informací na dalších schůzkách.

Krátce zaměstnaného číšníka nejrychleji zlikvidovala Famiglie Antica

Ve čtvrtek 1. listopadu proběhne oživovací akce pro všechny neživé. Začátek je v 17:00 v JV části parku Božetěchova (poblíž márnice FITu, aby to neměli daleko).
Tři vítězové budou oživeni v pátek v poledne.

Faktor nálady Vedení pro oživování bude 12.

Co píší noviny…

Vydáno: 24. října 2018 | zdroj: Pettegolezzo
SORNIONE - PROHNANÝ VRAH, NEBO VYKUTÁLENÝ MILOVNÍK?

Dlouholeté působení ve Společnosti, množství zářezů na pažbě kartáčku, zisk četných úspěchů a ocenění. To všechno (a mnoho dalšího) dává s oblibou na odiv Padrino Sornione, který kdysi proslul svými bleskovými reflexy. Všichni ale stárneme, a zdá se, že tento osud neminul ani někdejší hvězdu všech Assassinů. Dobrodružství tomuto starému pardálovi očividně chybí, a tak hledá útěchu v dámském náručí. Podzimní večery jsou holt sychravé a dlouhé, a žádný Assassin nechce usínat pouze po boku kartáčku... Jedna z těchto dam, která si přeje vystupovat pod fiktivním jménem Popelka, nám k tomuto sdělila že se za ní Padrino zastavuje vždy, když má chuť vraždit – v průměru to bývá tak čtyřikrát do týdne. Při placení bývá občas trochu skrblík, naštěstí může využívat permanentek a množstevních slev. Slečna Popelka se dokonce doslechla, že prý má Padrino Sornione v Brně jednoho nebo dva syny! Péče o zdravý chrup je jim však cizí, a tak se k nim Padrino odmítá hlásit. Neplatí ani alimenty. Čtenář se může jen domnívat, na jaká všelijaká místa se kartáček někdejšího zabijáka zatoulal...


Vydáno: 26. října 2018 | zdroj: Giornali seri
NOVÝ NEPŘÍTEL V BRNĚNSKÉM PODSVĚTÍ

Brněnská hygiena si zoufalstvím trhá vlasy - za poslední týden musela zavřít již dvanáctou restauraci, a to z důvodu závažného porušování snad veškerých hygienických norem. V některých podnicích se přemnožily krysy, jinde došlo k záhadným přiotrávením hostů. Nabíledni bylo podávání pančovaného alkoholu či masa neznámého původu. Personál posledního uzavřeného podniku je pak důvodně nařčen z úmyslného šíření hepatitidy typu A! Podle šéfa Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje Vojtěcha Komárka něco podobného nemá obdoby. Po velkém zátahu na konci 90. letech měl Komárek za to, že je s takto nekvalitními podniky útrum. Zdá se ale, že do Brna zavítala nová krev! Na naše reportéry je ovšem spolehnutí. Když se zavřeným restauracím podívali blíže na zoubek, zjistili velice zajímavou skutečnost - všechny podniky spadají pod jednoho majitele. Tím pak není nikdo jiný než jistý italský boss, který se do Brna čerstvě přistěhoval i se svými stoupenci. Redakce našeho zpravodaje ovšem chápe, že zdravotní potíže Dona Margherity s pochybnou kvalitou jeho vlastních podniků zcela jistě nesouvisí, a přeje mu, ať se ze své střevní chřipky brzy vyléčí!


Vydáno: 29. října 2018 | zdroj: Gazzetta di Brno
LÉKAŘI NEBO RAFINOVANÍ VRAZI?

Zajímavé informace se našim důvěryhodným zdrojům povedlo získat také ohledně známého farmaceutického korporátu! Snad každý z nás si někdy od rýmičky, bolesti zad či silné migrény vypomohl produktem od firmy Schizofrenia & Co., která nedávno expandovala do Brna ve snaze pokrýt díru na trhu. Není však prášek jako prášek, a nejen nitrožilně se dá do těla dostat nějaká ta podpůrná látka. V poslední době začaly skandály s medikamenty značky Schizofrenia & Co. prosakovat i do médií, a podle nejnovějších informací se zdá, že jsou do nich zapleteni nejen přední politici a armádní generálové, ale také sportovci. Dopingové kontroly jedou na plné obrátky. Připočtěme k tomu fakt, že tato firma v roce 2018 stále testuje na zvířatech, a dílo zkázy je dokonáno. Opravdu jsou natolik spolehliví, abychom nadále zásobovali své lékárničky jejich léčivy pochybné kvality? Náš investigativní reportér Desaterák se vydal v utajení odhalit pravdu až do daleké Venezuely, domoviny zakladatele firmy Schizofrenia & Co. Rádi bychom vám zde nabídli nějaké pikantnosti z historie dnes mezinárodního korporátu, ale bohužel - zdá se, že jejího zakladatele, vzdělaného a obětavého výrobce léčiv, v Caracasu nikdo nezná. Některé starší ročníky si však vzpomněly na nechvalně proslulého drogového dealera, jenž celé město se svým gangem terorizoval po dlouhá desetiletí. Shodou náhod se oba tito pánové jmenují stejně... Inu, svět je menší, než se zdá! Báchorky o prapředkovi, který to s lidmi myslel dobře, si tak může tiskový mluvčí společnosti Schizofrenia & Co. příště nechat od cesty.

1. schůze Donů

23. října 2018

Donové nejprve zhodnotili průběh prvního týdne, tedy přípravného týdne a prvního herního dne.
Poté přednesli návrhy svých společenských událostí.

 • Donna Schizofrenia se dostavila na schůzi v křehkém rozpoložení a pravděpodobně lehce postrádala léčiva, jež před týdnem darovala Vedení Společnosti. Její ovečky byly během týdne aktivní, i když je postihla podobná choroba. Navrhuje večer s deskovými hrami.
 • Don Margherita si rovněž postěžoval na svůj zdravotní stav, vyzdvihl však aktivitu svých zaměstnanců při lovu nepohodlného číšníka z minulé schůze. Navrhuje ochutnávku vín se sommeliérem, možná přijde i smyčcový kvartet.
 • Famiglie Corvonero si v uplnynulém týdnu s odklizením nezdárného Pietra rovněž poradila rychle a nenápadně, což vyzdvihl i její Don. Navrhuje literární čtení.
 • Pro rodinu Antica skončilo cestovní období, Don se vrátil zpět domů a přislíbil větší aktivitu členů rodiny. Jako společenskou událost navrhuje křtiny.
 • Don Cruore zhodnotil první herní týden jako neutrální, chuť k životu mu snad zvětšilo umístění na hodnoceném místě v pokeru (ale o tom později). Navrhuje tryznu za svého otce a po ní ochutnávku burgerů/bingo/nečekané neplánované překvapení.
 • Donna Stidda si posteskla nad ospalým startem do hry její Famiglie, předpokládá však větší aktivitu v následujících dnech. Navrhuje Assassinské StarDance/taneční soutěž.
 • Don Pescedioro se též stručně vyjádřil o přípravném týdnu a o ne úplně vydařeném startu hry. Byl ale rád, že nesedí na "místě hanby". Padrino Sornione mu však objasnil, že toto místo je pouze jedno, i když má víc Famiglií stejně špatné bodové hodnocení. Jeho návrh společenské události patřil k jedné z nejdelší řeči, obšírně ale vesměs popsal, že nic navrženého nemají.
 • Don Grattagatto z poslední pozice lkal nad oslabením ještě před startem hry a jako společenskou událost navrhnul kulečníkový turnaj.
Po přestávce bylo rozhodnuto, že realizovat se bude událost Famiglie Margherita, Famiglie Stidda byla vybrána jako záložní, spolu interně s dalšími třemi.

Za minulý týden byly uděleny tyto skilly:

 • Růžový šál (Schizofrenia)
 • Zlatý Alberto (Stidda)
 • Assassin Gentleman (Schizofrenia)

Rodinné podniky
Donové si velmi poklidně a bez nutnosti hlasovat rozebrali následující podniky (a jejich zaměstnanci se v nich tedy mohou těšit imunitě):
 • East Village - Antica
 • Chajovna - Schizofrenia
 • Na Knoflíku - Margherita
 • Podnebí - Stidda
 • U dřevěného orla - Corvonero
 • U dřevěného vlka - Grattagatto
 • Varna - Pescedioro
 • Veselá vačice - Cruore

Úkladné vraždy

Ve stejně poklidném a mírumilovném duchu proběhlo i vyhlášení úkladných vražd na následující týden - nikdo nechce nikoho zabít (úkladně).

Vyluštění šifry z registračních úkolů se podařilo pouze rodinám Schizofrenia a Corvonero, výslednou tajenku jistě rádi sdělí na počkání.

Bonusy za likvidaci číšníka Pietra získalo celkem 6 rodin.

Oživení

Tento týden bude několik možností zisku Alegrianů, nezbytných pro oživení. Faktor nálady Vedení Společnosti pro příští schůzku bude 10 (Donové vědí, jak s touto informací naložit).

K obsluze u stolu byla tentokrát číšnice, avšak znovu se v průběhu večera ukázala býti dosti nepohodlnou. Rychle ji zlikvidovala famiglie Antica.
Poker s Vedením Společnosti

Při štědře dotovaném pokeru, kdy bylo možné peníze pouze získat, zasedlo ke dvěma stolům celkem dvanáct hráčů. Vedení se zúčastnilo v kompletní sestavě ze schůzky a kromě Donny Schizofrenia i celé Donstvo.
Tempo jednoho ze stolů udával Padrino Sornione, a proto byl rychleji vyřazen (stůl) na tom Padrina Regare před spojením vypadli pouze dva hráči. Každý z těchto Padrinů, podobně jako kapitán loď, svůj stůl neopustil a po spojení zůstal na svém původním. Po spojení stolů se pak obrátila myšlená karta mezi Madrinou Flore a Donem Margherita a jejich velmi rozdílné stacky se vyměnily.

Finální pořadí (vzestupně):

 • stůl 1
  1. Padrino Avvincente
  2. Padrino Regare
 • stůl 2
  1. Don Grattagatto
  2. Madrina Gira
  3. Don Pescedioro
  4. Padrino Sornione
 • finální stůl
  1. Donna Stidda
  2. Don Antica
  3. Don Margherita
  4. Don Cruore +1000 A$
  5. Don Corvonero +2000 A$
  6. Madrina Flore
První cenu ve výši 3000A$ si Madrina uložila zpět do pokladničky Vedení.

Pořadí ve finanční části

 • Schizofrenia
 • Stidda
 • Corvonero
 • Antica
 • Margherita
 • Pescedioro
 • Cruore
 • Grattagatto

0. schůze Donů

16. října 2018

Na zahajovací schůzi Donů se sešlo celé Vedení Společnosti s Dony jednotlivých rodin.
Don Cruore se dostavil se zpožděním, navíc nebyl patřičně ustrojen.

Po představení nejvyšších se představili i Donové a Consiglieri se svými dary:

 • Famiglie Antica se zabývá pašováním uměleckých děl, jejich rodina kdysi dokonce získala sochu Dionýsa od samotného Michelangela! Madrina Flore vyjádřila zájem zkrášlit si domov nějakým hezkých kouskem, Consigliere proto slíbil, že zajistí katalog.
 • Don Corvonero, hlava bratislavsko-italské Famiglie, tvrdí, že mezi jejich hlavní speciality patří pančování ústní vody a pašování kartáčků. Nejen v Evropě ale prosluli hlavně jako mecenáši umění.
 • Rodina Dona Cruore koketovala s výrobou a distribucí nelegální zubní pasty, následně ale přesedlala na hamburgery. Patrik „Fat Pat“ Cruore, otec současného Dona, proslul perfektně legálním podnikem, který ale po střetu s konkurencí musel emigrovat za oceán.
 • Poněkud laxní, přesto však půvabné kočičí plemeno představil na schůzi Don Grattagatto. Jeho rodina se specializuje na mezinárodní obchod s mazlíčky, a to převážně těmi exotickými. Mambu zelenou prý ale v repertoáru zatím nemají.
 • Obchody s kulinářskými potřebami, vybraná lahůdkářství, luxusní restaurace i podniky nepříliš dobrého jména – záběr Famiglie Margherita je opravdu široký. Zdá se ale, že nejvíce lásky a péče věnují svým pizzériím.
 • Pokud chcete, aby váš nepřítel „spal s rybami“, neváhejte se obrátit na služby Famiglie Pescedioro. Její Don Vedení představil nejen ikonický druh rybek, ale také několik způsobů, jak se pro ně dá vyrobit krmení...
 • Že se experimentování s léčivy nevyplácí dokazuje Donna Schizofrenia s rodinou. Jejich prapradědeček vyráběl léčiva, která testoval na své maličkosti. Moderní generace Famiglie od těchto praktik již upustila. Původně jihoamerická rodina nyní expanduje do Evropy.
 • Narazíte-li na podnik, jehož název obsahuje slovo „hvězda“, patrně spadá do sféry vlivu Famiglie Stidda. Kromě čokolády Orion se tak jedná například o mnoho zlatnictví. Donna si pak klade za cíl vyčistit brněnské ulice od drog.

Někteří členové Vedení si s příslušnými Dony domluvili soukromé kšefty. Na schůzi byly představeny Alegriany a skilly, dále byl zmíněn bodový systém. Byl shrnut systém vražd a kódů.

Během schůze nás "doprovázel" číšník, který se postupem času ukázal být řádně falešným, proto byl vyhlášen úkol k jeho likvidaci.